Gala Edu inspiracje 2017

W dniach 25, 26 oraz 28 kwietnia 2017r. w Zakładzie Propedeutyki i Profilaktyki Stomatologicznej odbyły się warsztaty dla studentów Wydziału Lekarsko-Dentystycznego z zakresu komunikacji interpersonalnej i współpracy w zespole – część pierwsza. Ćwiczenia zawierały elementy programu szkolenia COMDENT z zakresu zaawansowanej komunikacji interpersonalnej lekarza dentysty. Specjalistyczne szkolenie powstało w ramach innowacyjnego projektu partnerstw strategicznych pt. “Doskonalenie umiejętności komunikacyjnych wśród lekarzy dentystów” współfinansowanego z Programu ERASMUS+ Unii Europejskiej. Wybrane elementy szkolenia COMDENT dotyczące umiejętności komunikacji interpersonalnej zostały zastosowane w warsztatach z zakresu komunikacji i współpracy w zespole dla studentów i lekarzy stomatologii. W zajęciach prowadzonych przez wykładowców: Ingę Kołomyjską, Justynę Kuczmierowską i Małgorzatę Łozińską oraz pracownika ZP i PS - dr n. med. Małgorzatę Ponto-Wolską wzięli udział studenci polsko- i anglojęzyczni, którzy mieli możliwość podniesienia poziomu swojej wiedzy, umiejętności oraz kompetencji z zakresu komunikacji interpersonalnej i jej praktycznych zastosowań w budowaniu współpracy w zespole oraz środowisku zawodowym, w oparciu o wykorzystanie elementów warsztatów COMDENT. Podobne warsztaty odbyły się wcześniej na Uniwersytecie Medycznym w Atenach.

Organizator projektu:"Rozwój kompetencji lekarzy stomatologów z zakresu komunikacji z pacjentem", firma KIKO Business Solutions Inga Kołomyjska została zwycięzcą konkursu Edu inspiracje w kategorii Edukacja zawodowa. Gala wręczania nagród przez przedstawicieli Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji odbyła się w Warszawie w dniu 7 grudnia 2017 r.