Najważniejsze osiągnięcia dydaktyczne:
- Opracowanie i wdrożenie efektów kształcenia na kierunku Techniki dentystyczne.
- Wprowadzenie egzaminu OSCE w ramach przedmiotu Zintegrowane nauczanie przedkliniczne.
- Wprowadzenie fakultetu „Symulacja warunków klinicznych z wykorzystaniem VR” przy użyciu symulatorów Simodont.
- Wdrożenie programów nauczania w ramach realizacji nowych przedmiotów na kierunku Lekarsko-dentystycznym i Technik dentystycznych;
- Opracowanie stanowiska służącego do weryfikacji ustawienia zębów w protezach całkowitych w oparciu o skaner przestrzenny T-Scan II i autorski program komputerowy.
- Nagranie i opracowanie 6 filmów dydaktycznych
- Wykonanie mostu kompozytowego wzmocnionego włóknem szklanym metodą pośrednią.
- Technologie odlewnicze – procedura zamiany wosku na metal.
- Zastosowanie koferdamu w stomatologii zachowawczej i endodoncji.
- Technologia polimerów – procedura zamiany wosku na tworzywo akrylowe.
- Zastosowanie materiałów formowanych termicznie.
- Rubber dam use in conservative dentistry and endodontics.
- Opracowanie 2 skryptów z materiałoznawstwa stomatologicznego: „Wprowadzenie do ćwiczeń przedklinicznych z materiałoznawstwa. Materiały stosowane w stomatologii zachowawczej i endodoncji” i „Wprowadzenie do ćwiczeń przedklinicznych z materiałoznawstwa. Materiały stosowane w protetyce.”
Najważniejsze osiągnięcia badawcze
Opracowanie:
- procedur pomiarowo-obliczeniowych w dignostyce klinicznej powierzchni zwarcia uzębienia naturalnego i rekonstrukcji protetycznej.
- metody pomiarowej dotyczącej generowania numerycznych modeli obliczeniowych w układzie 2D z wykorzystaniem bliskozakresowej fotogrametrii cyfrowej oraz w układzie 3D przy użyciu systemu digitalizacji MicroScribe G2X (Immersion).
- metody pomiarowej zachowania mechanicznego protez szkieletowych z zastosowaniem przetworników mechano-elektrycznych w systemie pomiarowym wzmacniacza Spider-8 (HBM).
- systemu obliczeniowego w zakresie symulacji numerycznej współpracy protez szkieletowych z biologicznym podłożem przy zastosowaniu metody elementów skończonych (MES) oraz oprogramowania Micro Strains i Robot Millenium 2000 (RoboBat).